Tyto internetové stránky využívají soubory cookie k ukládání informací na Vašem počítači. Některé jsou z nich zásadně důležité pro funkčnost stránek. Dalším používáním těchto stránek udělujete souhlas s umístěním těchto souborů cookie. V případě nesouhlasu opusťte tyto stránky.
| Souhlasím | Opustit stránky |

Afgánský chrt

Afgánský chrt byl původně využíván k lovu (dříve i k hlídání stád a obydlí). Ze všech původních typů chrtů byli pro vyšlechtění nejdůležitější chrt horský a chrt nížinný (lišily se od sebe nejen srstí, ale i stavbou těla). Základní povahovým rysem je důstojná přezíravost na jedné straně kombinovaná s divokostí a impulzivitou na druhé straně. Afgánský chrt potřebuje trpělivého pána, který mu bude schopen vlídnou, ale důraznou formou dát patřičné vedení. Nezbytné je i navyknout psa od útlého věku na pravidelné koupele a česání srsti.

První chrt byl do ČR přivezen v roce 1965 tehdejším ředitelem liberecké ZOO. Anglický název: Afghan Hound. Zkratka používaná v ČR: AF.

Afgánský chrt

Hodnocení:


Sponzorované odkazy

Komentáře

Podat inzerát zdarma
KATEGORIE INZERCE ZDARMA
VYHLEDÁVÁNÍ NA WEBU
Název:
Kraj:

Najít dle výběru
Přidat inzerát zdarma

ČLÁNKY A INFORMACE
DISKUZE O PSECH
Čínský Naháč, Čínský chocholatý pes, plemena psů, inzerce psů zdarma | Copyright © 2002-2014, Profi-HOLDING, a.s. All Rights Reserved.| Inzerce zdarma